سحر قریشی و شاهرخ استخری

وبلاگ هواداران سحر قریشی و شاهرخ استخری

عكس و گفتگوی جالب با سحر قریشی

سحرقریشی :همسرم معشوق من بود

در یكی از روزهای سرد پاییزی، با سحر قریشی و همسرش؛ مهران اخوان ذاكری در كافه فردوس قرار مصاحبه و عكس گذاشتیم. ما سعی كردیم كه در این نشست و گفتگو، بیشتر با او آشنا شویم و در مورد ورودش به عرصه بازیگری از او سوالاتی بپرسیم. او متولد سال 1366 است و دلنوازان دومین كار او در عرصه هنر است، محافظه‌كار بودن جزء خصوصیت اخلاقی اوست، سوال‌های زیادی از او پرسیدیم البته بعضی از سوال‌ها را هم بنا به صلاحدید جواب نداد، تا از او سوالی نمی‌‌پرسیدیم پاسخی نمی‌داد.

www.jalalposter.ir


علاقه به بازیگری

علاقه من به بازیگری از بچگی شروع شد، از دوران مدرسه پررنگ‌تر شد، ولی در دوران متوسطه كم‌كم فاصله‌ام با بازیگری زیاد شد و بعد از ازدواج هم دیگر به آن فكر نمی‌كردم. سه سال است ازدواج كردم و از زندگی‌ام راضی هستم. با اینكه چهره‌ام در خارج از فضای فیلم تقریبا متفاوت است، اما مردم وقتی مرا می‌بینند، می‌شناسند و از نقشم می‌گویند و تشكر می‌كنند، آنها به من قوت قلب می‌دهند خدا را شكر می‌‌كنم كاراكتر یلدا با مردم ارتباط خوبی برقرار كرد.


ورود به سینما

از طریق یكی از آشنایان همسرم به من پیشنهاد شد كه تست بدهم، من هم تست دادم و قبول شدم. اولین بار با؛ امیر جعفری، نیما شاهرخ‌شاهی، سیاوش خیرابی، سارا خوئینی‌ها و... همبازی شدم و كارم را شروع كردم. سر فیلمبرداری فیلم «لج و لجبازی» بودیم كه خیرابی مرا به آقای سهیلی‌زاده معرفی كرد، چند ماهی بود گروه به دنبال بازیگر نقش «یلدا» می‌گشت، كه آمدم و تست دادم و برای بازی در «دلنوازان» انتخاب شدم.

من تا به حال كلاس بازیگری نرفتم و لج و لجبازی تجربه خوبی برای من بود و همكاران خیلی به من كمك كردند. در دلنوازان هم همین اتفاق افتاد. تجربی كار كردن را دوست دارم و فكر می‌كنم موفق هم خواهم شد، البته شاید در آینده نیاز پیدا كنم، بازیگری را به صورت آكادمیك دنبال كنم.


ترانه مادری

یكی از بهترین تجربه‌هایم كار با آقای سهیلی‌زاده بود، مدیریت ایشان در گروه مثالزدنی است، تا الان خیلی راضی‌ام چند روز پیش به ایشان گفتم؛ امیدوارم همیشه همه چیز به همین خوبی باشد.در این كار من خیلی از همكاران كمك گرفتم، آقای حاتمی بسیاری از تجربه‌هایشان را در اختیارم ‌گذاشتند و خود آقای سهیلی‌زاده هم در شكل‌گیری یلدا و نوع بازی من بسیار تاثیرگذار بودند.من قبل از این كار، آشنایی با آقای سهیلی‌زاده نداشتم ولی زمانی ترانه مادری را دنبال می‌كردم و خیلی كار ایشان را دوست داشتم، در آن فیلم حضور بازیگران جوان، باعث جذابیت بیشتر می‌شد. آن زمان كه ترانه مادری پخش می‌شد به جرات می‌توانم بگویم به این همكاری فكر نمی‌كردم ولی بالاخره به این گروه رسیدم و این خیلی برایم جالب بود. (ترانه مادری هم توسط سهیلی‌زاده كارگردانی شد و تهیه‌كنندگان آن مهران مهام و ایرج محمدی بودند.)


غرور، هرگز

دچار غرور نشدم، اما نگاهم نسبت به خودم و آینده‌ام تغییر كرده و هدفم برای ادامه زندگی عوض شده،  حالا همه مرا می‌شناسند و باید بهتر از گذشته باشم، گرچه سعی كردم، رابطه‌ام با اطرافیان تفاوتی با گذشته پیدا نكند.


پیشنهادهای جدید

بعد از این كار و پخش چند قسمت، پیشنهادهای زیادی به من شد اما بنا به دلایلی پیشنهادها را قبول نكردم، درباره سریال‌ها هم باید بگویم به خاطر فشردگی كار «دلنوازان» نمی‌توانستم پیشنهادها را قبول كنم و در كار دیگری حضور داشته باشم.

مهران اخوان ذاكری؛ همسر سحر قریشی در مردادماه 1362 به دنیا آمده، او در پاسخ به این پرسش كه خودش سحر را به سینما معرفی كرد  برایمان گفت: «اكثر دوستان من بازیگر هستند، از طریق برخی از آنها برای «لج و لجبازی» با آقای زبردست آشنا شدیم و بعد كه سیاوش خیرابی سحر را به گروه دلنوازان معرفی كردند.»

از او می‌پرسیم: «آیا حرفه كاری شما با هنر مرتبط است؟» كه می‌گوید: «مدرك مهندسی كامپیوتر دارم و درحال حاضر شغلم هم آزاد است، تا به حال هم نه كار هنری انجام دادم و نه در مقوله سینما فعالیتی كردم.»

مهران در مورد همسرش می‌گوید: «از موقعیت او راضی‌ام، در رابطه با كیفیت كار سحر هم به نظرم می‌تواند بسیار بهتر باشد و نقش‌های متفاوت‌تری را بازی كند. من هم موافق این هستم كه او می‌تواند نقش‌های منفی را خیلی خوب بازی كند.»

او در پاسخ به این پرسش كه ازدواج بازیگران می‌تواند بین آنها و سینما فاصله بیندازد اما شما به عنوان كسی كه او را به سینما معرفی كردید، بعدا پشیمان نمی‌شوید؟ گفت: «نه، وقتی ایشان بدون حتی یك دقیقه شركت در دوره بازیگری اینقدر قوی كار كرده و از پس نقش برآمده، پشیمان كه نمی‌شوم هیچ، افتخار هم می‌كنم.»

 

www.jalalposter.ir

سحر قریشی متولد 1366است.كارش را با بازی در فیلم سینمایی( لج ولج بازی)مهدی برقعی شروع كرد.پس از دادن تست از میان نامزدهای مختلف برای نقش (یلدا)انتخاب شد.وی نخستین حضور تلویزیونی اش ،در مجموعه پر مخاطب (دلنوازان)،در كنار هنرپیشه های مطرح سینما،تئاتر و تلویزیون بازی كرد.به گفته خودش خیلی شانس اورده كه در هردو كار هنری اش،از تجربیات بازیگران مطرح برای ارائه بهتر نقش بهره برده است.

حضورش در مجموعه (دلنوازان)و بازی در نقش یلدا ،نقطه عطفی در كارنامه هنری او به حساب می اید.در فرصتی كه دست داد با وی به بهانه پخش این سریال گفت وگویی داشتیم.

*با وجود چندین نامزد برای این نقش چه شد شما برای ایفای نقش یلدا انتخاب شدید؟

ـــ از طریق تستی كه نامزد های مختلف برای نقش یلدا دادند ،من برای این نقش انتخاب شدم.از نظر چهره همان چیزی بودم كه مد نظر كارگردان بود.به گفته ی اقای سهیلی زاده ایشان برای این نقش،معصومیتی با ته چهره منفی می خواستند

*قبل از تصویر برداری این مجموعه چه تمریناتی انجام دادید؟

ـــ من در پیش تولید حضور نداشتم .هنگامی كه برای نقش یلدا انتخاب شدم چند نفر از بازیگران جلوی دوربین رفته بودند و چند سكانس هم گرفته شده بود ان زمان مشغول بازی در فیلم سینمایی (لج و لج بازی)مهدی برقعی بودم.بعد از اتمام بازی در این فیلم،سر تصویر برداری سریال دلنوازان امدم ومشغول به بازی شدم .برای بازی در نقش یلدا تمرین نداشتم.البته دیگران تمرین و دور خوانی داشتند ،من چون در گروه دیگر ملحق شدم ،فقط دو جلسه دور خوانی با محمد حاتمی داشتم.

*مهم ترین ویژگی دلنوازان چیست؟

ـــ داستان قشنگی دارد و اتفاقاتی كه در ان به وقوع می پیوندد ،واقعی است.همین واقعی بودن داستان و نقش یلدا برایم جذابیت داشت ومرا ترغیب به بازی در دلنوازان كرد.خیلی از هم نسلان من به واقع در زندگی،با چنین مشكلاتی روبه رو هستند وزندگی انان مانند یلداست.

*هنگام ضبط اولین پلان چه حسی داشتید؟
چند روز بعد از بستن قرار داد ،جلوی دوربین دلنوازان بازی كردم.تا ان روز اعضای گروه را ندیده بودم وهیچ كدامشان را نمی شناختم.به همین دلیل معذب بودم چون بازیگران شناخت قبلی از یكدیگرداشتند .ابتدا احساس غریبی كردم ولی اندكی كه گذشت ،متوجه شدم كارگردان با مدیریت خوبی كه دارد،گروه شاد و سرحالی را دور هم اورده است كه به هم انرژی مثبت می دهند .با این وجود پس از ورودم همه مرا پذیرفتند .البته استرس هم داشتم چون قرار بود برای نخستین بار در یك مجموعه روتین ،نقش مهمی را در كنار پیشكسوتان سینما،تئاتر و سینما بازی كنم ،البته در اولین حضور سینمایی ام (لج و لج بازی)هم اتفاق خوبی برایم افتاد.در كنار بازیگران مطرح سینما بازی كردم اگرچه استرس داشتم.اما هنگام بازی در مجموعه دل نوازان این استرس كمتر بود.نگرانی ام از این بود كه مبادا بد بازی كنم.

*با توجه به این كه دلنوازان با یك فشردگی خاص تصویر برداری می شود تا به پخش برسد ،فكر نمی كنید به عنوان به عنوان اولین تجربه تلویزیونی تان كار سختی باشد؟

ـــ خواست خداوند و سپس قسمت بود كه در مجموعه دلنوازان بازی كنم .در اولین حضور سینمایی ام نیز مانند این مجموعه شرایط دشواری را سپری كردم .چون تا ان زمان تجربه حضور در هیچ گونه كار هنری و فیلم تلویزیونی را نداشتم.

*در كارنامه حسین سهیل زاده اثار موفق و مخاطب پسندی مثل ترانه ی مادری و اخرین دعوت وجود دارد.احتمال می دادید این مجموعه هم پر مخاطب شود؟

ـــ تاكنون این گونه بوده است .سهیلی زاده ،مدیر،همراه و دوست خوبی است.چون این كارشان را با عشق انجام می دهند،بی شك مورد پسند و استقبال مردم قرار میگیرد.

*ایا قبل از حضور در این سریال به كلاس بازیگری رفته بودید؟

ــــ به دلیل علاقه ای كه به حرفه ی بازیگری داشتم ،از طریق چند تن از دوستانم پشت صحنه ی چند كار رفتم.تصور نمی كردم از سینما به تلویزیون بیایم .چون نه كلاس رفته بودم ونه پی گیر بودم كه به تئاتر بروم.مانند سایر دوستان ،علاقه مند شركت در كلاس بازیگری فن بیان نبودم .به همین سبب ورود به عرصه بازیگری برایم تازگی داشت.

*اكنون كه وارد این حرفه شدید ایا برای كسب تجربه بیشتر،به كلاس های بازیگری می روید؟

ـــ كسانی كه به كلاس های بازیگری و فن بیان می روند ،حرفه ای تر فكر میكنند وخودشان را بیشتر میشناسند .به دلیل علاقه ای كه به بازیگری دارم در مجموعه ی دلنوازان مشغول بازی هستم ،از تجربیات پیشكسوتان این عرصه برای ارائه بهتر این نقش هستم.

*برا ی ارائه نقش تا چه حد با كار گردان مشورت میكنی؟

ـــ برای ارائه نقش های خود ،نوع بازی نو بیان دیالوگ هایم ،با ایشان مشورت میكنم

*اگر در انتخاب نقشی درسریال دلنوازان ازاد بودید ،كدام نقش را انتخاب میكردید؟

ـــ باز هم یلدا را انتخاب می كردم.

*چرا؟

ـــ چون بخشی از خصوصیات یلدا به سحر قریشی نزدیك است.واقعی بودن نقش و داستان یلدا برایم اهمیت داشت.دوست داشتم نقشی را بازی كنم كه برایم جای كار داشته باشدو مردم انرا باور كنند.

*به عنوان یك بازیگر شهرت تا چه حد برایتان اهمیت دارد؟

ـــ شهرت برایم اهمیتی ندارد.بلكه ارائه نقش خوب و مردم پسند برایم مهم است.من به بازی در نقش های متفاوت علاقه دارم تا این كه دنبال شهرت باشم.دوست دارم توانایی هایم را با بازی نشان دهم.

*واكنش مردم پس از پخش سریال دلنوازان چگونه است؟

ـــ در خیابان و بازار ،همه مرا به نام یلدا صدا می زنند و به یكدیگر نشان می دهند.تاكنون رفتار ها و عكس العمل ها مثبت و خوب بوده است و همه یلدا را دوست دارند

بچه ها لطفا اگر از این وبلاگ مطلبی کپی میکنید منبعش را هم بنویسید.

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم دی ۱۳۸۸ساعت 18:12  توسط دلارام  |